Po stopách Slovanov

Zámek Hradec nad Moravicí

Podívejte se na video

Zámek Hradec nad Moravicí

Objekt, který i dnes nabídne atraktivní podívanou každému návštěvníkovi. Prohlídková trasa přepychově zařízenými salóny mj. připomíná i pobyty Ludwiga van Beethovena a Ference Liszta.

Státní zámek Hradec nad Moravicí se roku 2002 stal národní kulturní památkou. Je oblíbeným turistickým cílem a kulturně-společenským centrem Opavska. Bílý zámek nabízí návštěvníkům dva prohlídkové okruhy, samostatnou historickou expozici a obrazovou galerii. Hlavní prohlídková vede i opraveným severním křídlem Bílého zámku se zrekonstruovanými sedmi pokoji knížecího bytu. Součástí areálu je také novogotický Červený zámek a Bílá věž.  Zámeckým parkem a nádhernými okolními bukovými lesy pralesního charakteru vede výletní trasa, tzv. Lovecká stezka Lichnovských.

Co zde můžete navštívit?

Natočilo se o zámku Hradec nad Moravicí?

Zámek Hradec nad moravicí

Poslechněte si audionahrávku

Toulavá kamera

Podívejte se na video

Informace z historie

DĚJINY ZÁMKU

Původně královský gotický hrad byl postaven za Přemysla Otakara II. V letech 1279-81 zde měla svůj dvůr královna Kunhuta, která zde uzavřela tajný sňatek se Závišem z Falkenštejna. Poté byl Hradec sídlem levobočných Přemyslovců a správním centrem Opavského knížectví.

Kde získat turistické informace?

Kontakty

Na Velehradě jsou dvě informační centra, kde mohou turisté a návštěvníci získat informace o prohlídkách, akcích, výstavách a dalších aktivitách, které v obci dějí.

Zámek Hradec nad Moravicí

Městečko 1, 74741 Hradec nad Moravicí
tel. +420 553 783 444
e-mail: hradec@npu.cz
web: www.zamek-hradec.cz

Informační centrum Hradec nad Moravicí

Podolská 308, 74741 Hradec nad Moravicí
tel. +420 595 173 043
e-mail: ic@muhradec.cz
web: www.ichradec.cz

Jak se dostat na zámek?

Vlak: Hradec nad Moravicí leží na železniční trati č.315 Opava-Hradec nad Moravicí. Železniční stanice se nachází asi 1,5 km od zámku dojdete tam po modré značce. Bus: Přes Hradec nad Moravicí vede řada autobusových linek z blízké Opavy. Většina stojí u železniční stanice nebo poblíž centra města (Hradec nad Moravicí, škola). Na zámek dojdete po modré značce. Autem: Hradcem nad Moravicí prochází silnice č. 57 z Opavy do Fulneku. Lze dojet až k zámku, po Zámecké ulici. Před zámkem je placené parkoviště.

Tipy na ubytování?

Sledujte nás na sociálnych sieťach:

Európska kultúrna cesta sv. Cyrila a Metoda
J. A. Bati 5520, 760 01 Zlín, Česká republika

Web: www.cyril-methodius.cz
E-mail: info@cyril-methodius.cz
Telefon: +420 577 043 907

© Copyright 2021, Evropská kulturní stezka sv. Cyrila a Metoděje – všechna práva vyhrazena

sk_SKSlovenčina